Eczacıbaşı kurumsal koşu takımı
Eczacıbaşı Koşu Takımı
Eczacıbaşı Kurumsal Koşu Takımı, bu yıl 38’incisi düzenlenen İstanbul Maratonu’nda Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) için koştu. Topluluğumuz çalışanlarından oluşan ve maratona kaydını yaptıran 62 kişi arasından 42 çalışanımız da gönüllü koşucu oldu. Maratonda topladıkları bağışlarla 56 çocuğun hayatına dokundular.

13 Kasım, Pazar günü düzenlenen Maratonda, Asya’dan Avrupa’ya koşan Eczacıbaşı Kurumsal Koşu Takımı, KAÇUV’un “Koş Destek Ol, Bir Çocuğa Umut Ol” projesi kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden tedavi için İstanbul’a gelen ancak maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine tedavi boyunca konaklama, gıda ve psiko-sosyal destek hizmetleri için “Aile Evi” için bağış topladı.

İlk yardımseverlik koşusunu 2015 yılında yapan Eczacıbaşı Kurumsal Koşu Takımı, ilk kez kampanya yapan en iyi Kurumsal Koşu Takımı seçilmişti. Bu yıl da Kurumsal Koşu Takımları arasında her kategoride ilk 15 arasında girerken, en fazla bağışçıya ulaşan üçüncü Kurumsal Koşu Takımı oldu.