Dersimiz müzik
Dersimiz Müzik” projesi, Eczacıbaşı Gönüllüleri ve Bilgi Üniversitesi’nin işbirliğiyle Sivas Ulaş Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda Mart 2009’da başladı. Okul bünyesinde bir müzik odası oluşturularak yıl boyunca öğrencilere yönelik koro ve ritim atölyesi çalışmaları gerçekleştirildi. Bilgi Üniversitesi müzik eğitmenlerinden Ozan Yurdakul düzenli aralıklarla Sivas’a giderek öğrencilere özel dersler verdi. Koro ve ritim atölyesine katılan öğrencilerin tüm bu çalışmalarının sonuçlarını paylaştıkları ilk konser, 22 Nisan’da Sivas Ulaş YİBO’da, büyük konser ise 18 Haziran’da Kanyon’da gerçekleşti. 

Kanyon’da heyecan içinde sahneye çıkarak şarkılarını söyleyen ve ritm performanslarını sunan çocuklar, konseri büyük bir başarı ile tamamladılar. Yaklaşık bir yıl süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bu gösteri, izleyenler tarafından coşkuyla alkışlandı. 

Kanyon’daki konser sonrasında öğrenciler İstanbul’da kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu üç güzel gün geçirdiler. Tüm konser organizasyonları, geziler süresince ulaşım ve konaklama ile rehberlik desteği, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama bünyesindeki gönüllüler tarafından gerçekleştirildi. 

Proje kapsamında toplam 19 öğrenci ve 4 öğretmen İstanbul’da misafir edildi. Grup, Miniatürk, Santral İstanbul Enerji Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret ederek İstanbul’un kültürel ve tarihi zenginliklerinin keyfini çıkarttılar. Eczacıbaşı-Baxter’ın bahçesinde gerçekleşen eğlenceli piknikte çekişmeli futbol karşılaşmaları yaşandı. Boğaz turu ile tüm İstanbul’un güzelliğini izleme fırsatı bulan çocuklar, Kanyon’da da 3 boyutlu sinema heyecanını yaşadılar. Öğrencilere ayrıca, Eczacıbaşı kuruluşlarının ürünlerinden oluşan hediye paketleri de verildi. 

Proje ekibi: Hakan Ayyıldız (Proje lideri), Ayşe Özger, Ali Demircan, Tuğba Saçli, Hülya Bakır, Ebru Terzi Sağban, Ülkü Domaç, Aslı Süel, Fatih Şafak, Gamze Akan, Zeynep Özol, Merve Camcı, Sibel Aksu, Ahu Uysal, Begüm Berberoğlu, Sevgi Sogut, Nihal Doğrusöz, Eyyüp Baydur, Deniz Gezer, Vuslat Camkerten, Özlem Özarı, Nazlı Bardakci, Aylin Yıldırım, Ender Yeşilyurt, S. Kubilay Kangal, Erdener Çağlar, Burçin Görücüoğlu Çıblak, Tuğba Yağız, Servet Dalay, Çağla Gül, Aslı Bahar, Ayşegül Gönülay, Aslı Biçer, Cem Emengen
Dersimiz Müzik
Dersimiz Müzik
Dersimiz Müzik
Dersimiz Müzik